GARİP (serbest uçuş modeli)

Serbest uçuş salon modelleri yarışması’ndan bir gece önce tamamen doğaçlama olarak yaptıgım ve ismini GARİP olarak koyduğum modelin bazı fotograflarını aşağıda bulabilirsiniz.

Model zar zor uçtuğu için plan veya yapım Online Blackjack detaylarını paylaşmayacağım ancak değişik modeller yapmak isteyenlere ilham verici olabilir diye fotograflarını paylaşmak istiyorum.

Özellikle kanatın basit yapısı ve streç film kaplaması daha dengeli ve hafif bir modelde işe yarayabilir.

Published by

Melih Karakelle

Maymun iştahlı ArGe mühendisi

17 thoughts on “GARİP (serbest uçuş modeli)”

 1. Merhaba Furkan,

  Oyuncak araba motorları bu iş için uygun değil. Öncelikle lastikli veya planör serbest uçuş modelleri ile başlamalısın. Bu modeller ile hem uçuşu hem de inşaat methodlarını öğreneceksin, daha sonrası için de temel olacak. Bulunduğun bölgedeki Türk Hava Kurumu şubesine gidersen hem uygun modeller hem de ücretsiz eğitim alman mümkün.

 2. merhaba ben 14 yaşındayım böyle şeylere merakım var.Oyuncak araba motoruyla birşeyler yapmaya çalışıyorum ama olmuyor.Kısa bir sürede olsa uçurmak istiyorum.RC olmasada olur.Sizce ne yapmalıyım ?

 3. merhaba melih bey
  ben 13 yaşındayım bu tür işlere baya bir merakım. merakımdan soruyorum siz bu uçakları bir firma için mi yapıyorsunuz

 4. Sen de iyi biliyorsun ki o kolumdaki lacivert iz, ilk yaptığım dövme makinasının test izidir 😉
  Ayrıca bu ve benzeri şekilde kol ve bacaklarımda birhayli abzürt çizgi ve konta bulunmakta. Dövme makinası yapanlara tavsiyem bir parça tavuk eti üstünde test etmeleridir, kendinizde denemeyin çünkü çıkmıyor 😀

 5. Bilekliğini değil, aynı resimde kolunda görünen lacivert büyük noktayı sorun bence:) Bilekliğinin düşmemesi iyi bağlandığı anlamına geliyor. Hadi bir açıklama Melih:)

 6. Evet benim için çok önemli, eşim ile ilk tanıştığımız gün bana hediye etmişti, ben de alyans yerine bu bilekliği takmaktayım. İpi bir kez kopunca dünyadaki en sağlam ip türü olan Dyneema ile değiştirdim, bir problem olmazsa kopmadan ömür boyu bileğimde kalacağını umuyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *