RC Otomobil Işık Sistemi

Model otomobiller için tasarladığım yeni ışık kontrol devresi LightCon bu hafta görücüye çıktı.

LightCon 8 adet MosFET transistör ve 8Mhz hızında çalışan Atmega48/328 işlemcisi sayesinde iki kanaldan gelen servo kumanda sinyallerini takip ederken 8 kanal PowerLED çıkışından pek çok görevi yerine getirebiliyor.

Youtube Videosu

Aslında model uçak ve helikopterler için pek Blackjack Online çok farklı navigasyon paternine sahip olsa da özellikle otomobiller için ayrı bir yazılım ile dünyada ilk kez sinyal ışıkları da olan bir sistem hazırladım.


LightCon, otomobil üzerindeki Rc alıcının ESC ve Servo çıkışına paralel bağlanarak hem gaz ve fren, hem de sag sol dönüşlerde sinyalleri açıp kapıyor.

Ürün Flytron.com da satışta.

Published by

Melih Karakelle

Maymun iştahlı ArGe mühendisi

3 thoughts on “RC Otomobil Işık Sistemi”

  1. @Savaş Bey,
    Ürün mevcut tasarımı ile pek ekonomik olmadığı için (80$ kadar bir satış fiyatı çıkıyor) rafa kaldırdık. Belki ileride üretebiliriz.

  2. Melih bey öncelikle çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim, sayfanızı görünce çok heyecanlandım ve büyük bir keyif ile projelerinizi izliyorum. Bende modelciliğe yeni başlamış bulunmaktayım. Araç ışık kitiniz ile ilgilenmekteyim. Flycon da da baktım fakat ürününüzün fiyatı hakkında bilgi edinemedim. Ben ankarada yaşıyorum ve eğer mümkünü var ise sizin araç ışık kitinizden edinmek istiyorum. Fiyatı ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *