Taktik Araştırma Robotu – TIR

Uzun yıllardır motorları elimde beklemekte olan TIR sonunda bu gün 2 saatimi ayırmam sonucu komik te olsa çalışır hale geldi.

Düzgün tasarlayacak vakit bulabilirsem onumuzdeki günlerde operasyonel bir bir versiyonunu da yapmak istiyorum ancak bakalım ne zaman sıra gelecek

Robot yuksek kaliteli mikro kamera, video verici, motor kontrol sistemi, kumanda alıcısı ve motorlardan oluşuyor.

Published by

Melih Karakelle

Maymun iştahlı ArGe mühendisi

12 thoughts on “Taktik Araştırma Robotu – TIR”

  1. melih abi kumanda alıcısıyla motorları birbirine nasıl bağladın arada farklı bi devre varmı acaba ?

  2. Kamera olarak analog video çıkışı veren bir kamera kullanmak ve bunu video vericiye bağlamak gerekir ki piyasada 100 tl civarına basit kablosuz kameralar mevcut.

  3. hocam elinize sağlık güzel olmuş
    bu sistemi tamamen deney amaçlı kurmak için en ucuz hangi kamerayı kullanabiliriz yer kaplaması mesele değil. Bilgisayarlarda kullandığımız webcam ler olur mu?
    Sistem hakkında biraz daha bilgi verir misiniz?

  4. Sadece 2 saatte çıkan birsey olduğu için motor kontrolü yapmaya vaktim yoktu, bozuk servolarin sürücülerini dogrudan motorlara bağlayıp kullandım. Basit ve çok etkili bir yöntem.

  5. Melih robotun çok güzel olmuş oğlumda bu sene itüro robot yarışmasına bir mini sumo yaparak okul olarak katıldı bizimde modelcilikten sonra bu robotlarda ilgimizi cekti, bu robotta kullandığın motor kontrol devresini senmi yaptın.

  6. Melih Abi çok güzel yapmışsın bence bu tarzda daha güzel gözüküyor.Farklı bi tür olmuş.Bu arada video alıcı vericiyi nerden temin edebilirim?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *