1/72 Spitfire MK1

Bu gün sabahtan yaptığım İnce Depron Levha Çıkarma Aparatının nimetlerindne istifade edeyim mini uçak yapayım derken Levent Şaşkınbakkaloğlu Beyin gönderdiği linkler arasında, arayıp da bulamadığım spitfire şablonunu görünce gaza geldim.

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=611386
Adresindeki şablonu indirerek printerdan çıktı alıp, gövdeyi depronun dış kısmından aldığım 0.8mm lik levha, kanadı ise Polyclub’dan artan bir parça mavi köpükten çıkardığım levhalar ile tamamladım.

Şablonu buradan indirebilirsiniz http://www.melihkarakelle.com/fotolar/spitfire/spitfire.pdf
Bu şablon RC groupstan indireceğinizdne farklı, çünkü kesim hatları dışında, katlama çizgilerini de kesikli çizgi ile gösterdim.

Uçağın burnuna 2 adet toplu iğne saplayarak ağırlık merkezini ayarlayıp serbest uçuş yaptım.Ağırlık yaklaşık 0.5 gram.
Bu da videosu

Şu an gözüme şahane görünüyor ve ilk deneme için hiç de fena değil. Biraz zımpara, boya ister ama daha erken.
Buna bir pervane, motor ve de pil ekleyince tadından yenmeyecek gibi.

Published by

Melih Karakelle

Maymun iştahlı ArGe mühendisi

3 thoughts on “1/72 Spitfire MK1”

  1. ASSAN markasının 2.4 mini modülleri tam bu işe göre, hem ucuzlar hem de 3gr civarındalar. Tavsiye ederim. hobbyking.com ve himodel.com da bulunabiliyor.

  2. Elinize sağlık. Modeli çok beğendim ve hemen ben de yaptım. Verdiğiniz linkte gördüm modele alıcı yerleştirerek uçurmayı başarmışlar. bendeki alıcı ağır geldiğinden uçurma konusunda başarısız oldum. Acaba böyle küçük uçakları uçurabilecek alıcı-verici setleri satan güvenilir bir site biliyormusunuz?

  3. MELİH BEY GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL OLMUŞ.MOTOR VE PERVANE EKLEDİĞİNİZ ZAMAN VİDEO YA ALIP SİTEYE KOYARSANIZ MEMNUN OLURUM.EMİNİM Kİ O ZAMAN DA ÇOK GÜZEL UÇACAKTIR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *