Polyclub Elektrikli Köpük Uçak

Fransız tasarımı köpük kanatlı ve depron gövdeli Polyclub türü model uçağım.

Bu da abimin uçurduğu bol hasarlı acıların policlub’ı

Uçağın gövdesini oluşturan depron ve kontraplak kısımlar lazer ile kesiliyor.

Lazer kesim için Autocad ile hazırladığım şablonlar bu dosya içerisinde mevcut. Elle kesmek isteyenler de dosyayı kağıda bastırıp kullanabilir. Malesef kanat profili dosyada mevcut değil ve elimde de dosyası bulunmuyor, o konuda sizin yaratıcılığınıza kalıyor. (kanat altının formu kanat yatağından alınabilir ama üst form malesef yok.

Polyclub Autocad Lazer Kesim Dosyası

Share

8 thoughts on “Polyclub Elektrikli Köpük Uçak

  1. MELİH BEY BU MODELİ BEĞENDİM VE YAPMAK İSTİYORUM VE BİZİM BURALARDA DA BALSA SATAN HİÇBİR YER YOK GÖVDESİNİ TAMAMEN DEPRONDAN YAPSAM OLMAZ MI?

  2. Merhaba Semih

    Ben de ayni dertden muzdaribim. Polyclub ın tasarımını yapan fransizin sitesi artık yok, bu yüzden ben elimdeki modeli lazer kesime uygun ve daha güzel görünümlü bir kuyruk takımı ile tekrar çizdim, lazer kesim tezgahı olan AtalarModel e verdim. Eğer Atalar Model’e elinde depron levha ile gidersen, bir levhadan 4 adet polyclub kesiliyor, kontraplak motor ve kanat yatağını da kestirebilirsin, 4 adet model 60 tl kadar ancak tutuyor. (kanadı kendin kesmelisin)

  3. Melih abi ilk önce kolay gelsin bence bu uçağın şablolarını site koymalısın birde bu uçak için kullandığın malzemeleri yazarsan sevinirim…

  4. Merhaba melih bey sizin için sakıncası yoksa bu uçağın planlarını paylaşabilirmisiniz? veya ben size ücretini ödesem uçağın lazer kesim halini bana gönderebilirmisiniz? bu biraz acil bir durum ilgilenebilirseniz sevinirim.